Kontakt

Postadress:
S:t Hansskolan
621 56 Visby

Besöksadress:
S:t Hansgatan 32
Visby

Rektor 
Henrik Hammarskjöld
Tfn: 0498 - 26 94 84
E-post: henrik.hammarskjold@gotland.se 

bitr rektor
Malin Åkerblom
Tfn: 0498 - 26 94 90
E-post: malin.akerblom01@gotland.se  

Martin Bogaeus    
Tfn: 0498 - 26 94 89
E-post: martin.bogaeus@gotland.se  

Skoladministratör
Ann-Charlotte Glansholm
Tfn: 0498 - 26 96 83
E-post: ann-charlotte.glansholm@gotland.se

Sofia Ohlsson
Tfn 0498 - 26 96 89
E-post: sofia.ohlsson@gotland.se

 

Skolsköterska
Gunilla Orsmark
Tfn: 0704-476837
E-post: gunilla.orsmark@edu.gotland.se
 
Kurator 
Matilda Schwan
Tfn: 0498-20 35 35
E-post: matilda.schwan@edu.gotland.se 
 
Skolpsykolog
Karin Kihlander
Tfn: 0737-19 93 63
E-post: karin.kihlander@edu.gotland.se
Region Gotland
Reception och regionupplysning
Visborgsallén 19
621 81  Visby
Telefon: 0498-26 90 00
E-post: regiongotland@gotland.se Lämna dina synpunkter
S:t Hansskolans fina byggnad i motljus en vårmorgon.

Att söka till vår skola

 

För att bli elev på vår skola behöver vårdnadshavaren göra ett Skolval på Familjesidan på gotland.se. Där loggar du in med e-legitimation eller mobilt bank-id och genomför valet för både skola och eventuell fritidsplats.

 

För mer information om skolval klicka på länken nedan.

 

https://www.gotland.se/skolval