Hoppa till huvudinnehållet / Skip to main content
Stäng rutan
Stäng rutan

Ring till TeleTal 020-22 11 44

TeleTal är tillgängligt för alla i landet som har tal-, röst och språksvårigheter. Samtalet är kostnadsfritt.

Information om tillgänglighet » Stäng rutan

Kontakt

Eva Holmberg
Bostadssamordnare
Telefon: 0498-26 87 16
E-post: eva.holmberg@gotland.se

Annica Johansson
Borådsassistent
Telefon: 0498-26 93 57
E-post: annica.johansson@gotland.se

Region Gotland
Besöksadress Visborgsallén 19
621 81  Visby
Telefon: 0498-26 90 00
E-post: regiongotland@gotland.se Säg vad du tycker

Handläggare

Flera av de insatser som erbjuds inom socialtjänst och omsorg kräver ett beslut från handläggare. Vem som handlägger ditt ärende beror på vilken insats du ansöker om och ibland också var du bor.

Handläggaren utreder och tar beslut om insatser enligt socialtjänstlagen (SoL) och lagen om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS).

Våra handläggare kan ge dig mer information och hjälpa dig med ansökan.

Sidan uppdaterad: 18 augusti 2017
Ansvarig för sidan: Gunnlög Köhn
Mottagningsteam

Telefontid måndag-fredag 9-12
Telefon: 0498-20 49 69
E-post: mottagningsteamet.sof@gotland.se

 

Johanna Häglund
Jennie Hövling
Ulf Johansson
Kamilla Olsson
Gunilla Örndén

Biståndshandläggare SoL

Måndag-fredag 9-12
Telefon: 0498-20 49 69
E-post: mottagningsteamet.sof@gotland.se

 

Hemse

Storgatan 58
623 50 Hemse

Sylvia Båtelsson
E-post: sylvia.batelsson@gotland.se

Lena Bäckstäde
E-post: lena.backstade@gotland.se

Anna Cramér
E-post: anna.cramer@gotland.se

 

 

Slite

Torget 5
624 48 Slite

Emma Magnusson
E-post: emma.magnusson@gotland.se

Mia Lehrberg
E-post: mia.lehrberg@gotland.se

Anita Olofsson
E-post: anita.olofsson@gotland.se

 

Visby

Visborgsallén 19
621 81 Visby

Titti Höglund
E-post: titti.hoglund@gotland.se

Sören Joelsson
E-post: soren.joelsson@gotland.se

Irene Söderström
E-post: irene.soderstrom@gotland.se

Sanna Nurmi Stumle
E-post: sanna-kristiina.stumle@gotland.se

Katrin Söderstam
E-post: katrin.soderstam@edu.gotland.se

Jeanette Hillbom
E-post: jeanette.hillbom@gotland.se

Setareh Abdollahi
E-post: setare.abdollahi@gotland.se

Jessica Söderlund
E-post: Jessica.soderlund@gotland.se

Rosanna Stenström
E-post: rosanna.stenstrom@gotland.se

Mats Andersson
E-post: mats.andersson04@gotland.se

 


 

 

Translation

This website uses Google Translate in combination with professionally translated texts on selected pages.

Google Translate will translate the entire website to the language of your choice in a matter of seconds. However, keep in mind that as the Google translation is automated the result is not going to be completely accurate.

English

Suomeksi

عربي

فارسی

ภาษาไทย

På www.gotland.se använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta surfa godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?